fbpx

ADAPTACJA DO LEPSZEGO ŻYCIA

ADAPTACJA DO LEPSZEGO ŻYCIA DZIĘKI APARATOM SŁUCHOWYM

Wybór aparatu słuchowego to jedynie początek drogi do lepszego słyszenia. Długość okresu adaptacji aparatu słuchowego zależy od tego, jak często jest on używany. Po pierwszym założeniu i włączeniu urządzenia zauważysz odczuwalny wzrost poziomu hałasu. Ten szum tła prawdopodobnie zawsze był obecny, ale w wyniku ubytku słuchu przestał być zauważalny. Przyzwyczajenie się do głośniejszego otoczenia może zająć trochę czasu. Podobnie jest w przypadku wszystkich nowości, przywyknięcie do odmiennego sposobu życia wymaga czasu i cierpliwości. Długość adaptacji zależy od długości niesłyszenia.

Jak przyzwyczaić się do noszenia aparatu

  • Aby przyzwyczaić się do noszenia aparatu potrzeba samozaparcia i chęci. Aparat słuchowy powinien być noszony codziennie nie krócej niż 8 godzin.
  • Dobrze jest poznać swoją chorobę. Dzięki temu można brać czynny udział w dostosowywaniu aparatu do pracy w różnych warunkach otoczenia.
  • Trzeba też zrozumieć, że aparat słuchowy może dać faktyczną poprawę słyszenia i rozumienia, ale technologia nie jest w stanie całkowicie zastąpić normalnego słuchu.
  • Należy zachować cierpliwość. Może minąć nawet dziesięć tygodni, zanim pacjent uzna dźwięk z aparatu słuchowego za „normalny”.

Nasi partnerzy

Signia logo